Aktualizace 29.12.2007

29.12.   Dostali jsme kontakt na samojeda, který hledá nový domov. Prosíme, pomozte mu při hledání nové rodinky!!! Děkujeme panu Osičkovi i tomu, kdo se samojeda ujme !!!

Dobrý večer,
dnes jsem jel autem z Moravy a na benzině mě zastavil člověk, který si všiml, že mám v autě smečku samojedů. Prý má doma psa samojeda starého 2 roky bez PP a chtěl by ho někomu chtěl dát (nebo prodat, to nevím, na cenu jsem se neptal, ale spíše to vypadalo, že hledá místo kde se bude mít dobře. Říkal, že má ještě německého ovčáka a ten samojeda trápí). Dal mi na sebe tel. číslo. Já si ho bohužel vzít nemůžu, náš pes by se s dalším psem nesnesl. Posílám Vám na toho člověka kontakt.
p. Trunec, tel. +420605544453.
Přeji vše nejlepší do celého příštího roku Vám a celé smečce.
Vlasta Osička

27.12.   A to je osobní pozdrav od "našeho" Finnečka pro našeho Nikoláska a celou naši smečku:

Ahoj Nikolásku a celá moje rodinko ve Vidnavě:)

 
posílám Vám moooc pozdravů a taky moře pusinek, no přesně těch mých mokrých a slaďučkých. Tak jsem přijel ze severu na jih Moravy, ale musím říct, že je to tu zatím celkem fajn, protože jsou se mnou Codík a Fidík:) Trošku se mi sice po Vás stýská, tak občas fňukám, ale to pak rychle přijde někdo z dospěláků a utěšuje mě. A Codík a Fidík si mě pak prohlíží, co že se mi to stalo. Tak já pak přestanu fňukat a jdu se pomazlit k mamce Pajce. Jo, jsem největší mazlinka v rodině:) Asi tím někdy štvu Fidíka, ale on si nedovolí nic říct, jenom někdy trochu vrčí na Codíka, protože mě chce mít jenom pro sebe. Ale Codík je kamarád a počká si až Fiďula usne a pak jde za mnou. A taky mě nechá, abych se k němu hezky tulil. Ale někdy (když ho vidí Fidík), tak dělá, že se ho nic netýká a sedne si zadkem k nám. Peťa říká, že to má po mamince a prý budu takový důstojný jednou možná i já. No, budu o tom přemýšlet:)
V sobotu odpoledne, když jsem odjel z Vidnavy, tak jsem byl v autě zlatý pejsek, hezky jsem chvilkama spinkal nebo seděl Peti na klíně a nechal se hladit a mazlit. Pak páníček zastavil u Olomouce, tam jsme se s Codíkem a Fidíkem proběhli, já jsem otestoval svůj oboječek a vodítko a prohnal Peťu, když jsem utíkal za Kukinama, a ona říkala, že budu určitě taky pěkný atlet:) Nevíš co tím myslela?
Včera jsem byl na své první procházce, šli jsme od mamky Pajky ze Starého na Nové, tam kde budou bydlet i Codík s Fidíkem, páneček jim stavil kotec, tak já jsem tam hezky zůstal a všechno jsem si prohlížel, ale stejně jsem se nejradši tulil k mamce, když Peťa odešla s Kukinkama na delší procházku. No Nikolásku, kdybys je viděl, když se vrátili... oni byli ještě špinavější než v sobotu:) Oni na té procházce strašně hrabali a lovili myšičky, ale slíbili mi, že mě to naučí taky. Mamka Pajka se hroutila, že budu jednou taky špinavý pejsek, když budu hrabat ... já, Pajčina mazlinka:))) Codík říkal, že největší legrace je, když vytrhuje pusou celé drny trávy i s hlínou a hází je kolem sebe, prý dokonce jeden hodil na paničku, rovnou na čistou bundu a smál se, že prý si má to hrabání taky užít:) No, však vám posílám fotečky, abyste měli přehled, co se u nás děje. A Nikolásku, řekni mamince, ať se podívá, jak na některých fotkách má Fiduško hezky ouška nahoru, on je asi občas lenivý:)
Codík a Fidík začali dostávat zase dětské granulky, to prý kvůli mě, protože já jsem zvědavý pejsek a vždycky poctivě obejdu všechny misky, oni kluci když se jim nacpu k misce, dobrovolně odejdou:) já si uďobnu pár granulek a jdu dál. Včera jsem dostal i půlku vařeného vajíčka a přemýšlel jsem, jestli nemám jít ještě ke klukům, ale Codík byl rychlejší než já, takže už měl všechno vzorně spapané a Fido si svou dobrotu poctivě hlídal a trochu mručel, ale to on tak mručí i na Codíka, když jde o něco dobrého.
První noc jsem spal s Kukinkama venku, ale v noci jsme pak šli do garáže na koberec a dneska jsme spali v garáži, protože venku mrholilo. A před chvilkou volala mamce Pajce Peťa a já jsem hezky štěkal, aby mě v telefonu slyšela. Říkala, že jsem čumáček:)
Jo, a Peťa se mi plete s maminkou Renčou a já za ní vždycky strašně rád utíkám a lezu jí po nohách a dožaduju se, aby mě nosila na rukou a já jí pak dávám pusinky:) A mamka Pajka mě mazlí a říká, že Codík a Fidík mě naučí pěkné neplechy a že s nimi budu jako prasátko:) To si musím ještě taky pořádně promyslet:)
Nikolásku, všechny ode mne moc pozdravuj, myslím, že mě tu budou mít taky hodně rádi, všichni se na mě moc těšili a dokonce včera ráno si mě hned prohlížela sousedka paní Gajdůšková, ona má moc ráda i Codíka a Fidíka a vždycky na ně volá přes plot a povídá si s nimi. A někdy za nimi přijde i její Rexík:) Tak už o mě vědí, že jsem Finneček z Vidnavy:)
 
Mějte se moc príma a brzo zase ahojky

Finneček diktující své osobní asistentce Peti:)

  Moc děkujeme a všem přejeme mnoho radostných chvilek!

10.12.   Všechna naše miminka mají už své nové páníčky. Dostáváme různé fotky a zprávičky, jak se těm našim kuličkám daří. Dostali jsme i dopis od Finnečka (Finn O'Skyper Vidnavská záře), který teď má svou paničku Pajku a také dva samojedí kamarády Fidíka a Codíka. Finneček se byl podívat na návštěvě u svých kamarádů, a ti mu ukázali svůj nový kotec, který se zatím dokončuje, kam budou kluci chodit spinkat (aby je nikdo v noci neukradl ze zahrady). Slovo "kotec" však absolutně není na místě, spíš bychom to mohli pojmenovat "samojedí zámek", ze kterého budou vidět do všech pokojů svých páníčků. To je nutné, samojed musí mít přehled o své rodince! Je to opravdu krásné dílko! Mnozí nejen samojedi by Fidíkovi a Codíkovi mohli jejich "domeček" závidět. Je vidět, jak páníčci Fidíka a Codíka moc milují !!!

07.12.   Dnes je pro nás velmi smutný den. Na cestu k Duhovému mostu a do Psího ráje se po tragické nehodě vydal Colin Vidnavská záře. V našich srdcích však zůstává ...

06.12.   Přišel nám krásný vánoční pozdrav od "naší" Dynušky (Dyna of Angie Vidnavská záře). Dynuška se má moc dobře, ráda chodí na procházky do přírody, kde musí všechno prohledat a prozkoumat, ani do vody se nebojí - "Co kdyby se tam něco skrývalo?!" Páníčkům Dynušky moc děkujeme za přáníčko!!!

03.12.   Dostali jsme úžasný tip, jak nazdobit vánoční stromeček. U nás by o něj asi nastala bitva, ne však mezi bělobkami, ty se o jídlo pěkně umí podělit, ale mezi manželem a bělobkami. Manžel, jak vidí řízky..., pochybuji, že by samíkům něco zůstalo!!!

01.12.   Minulý víkend nás navštívila "naše" Ennginka se svými páníčky. Přijeli se podívat na štěňátka. Ennginka byla naprosto úžasná, samozřejmě jako každý správný samojed se chovala jako doma. Mysleli jsme si, že naše hafule jsou temperamentní, ale po hodinovém běhání za Ennginkou si postupně různými fintami zkracovaly cestu a snažily se Ennginku dohnat. Postupně odpadávaly, takže si nakonec Ennginka musela hrát sama s hračkami a naši samíci dělali, že ji nevidí, aby náhodou nemuseli zase běhat. Ennginko a páníčci, děkujeme za návštěvu a jsme rádi, že jsme se s Vámi mohli opět setkat !!!

V útulku v Plzni se nachází samojed, jmenuje se Arzen. Prosíme, kdo můžete, pomožte mu!!! Děkujeme!!!

MVP Praha 17.-18.11.2007 - rozhodčí Marie Marušková, CZ

Ester O'Shakira Vidnavská záře - mezitřída V1 CAC CACIB (2/2)

Syn po Bakýskovi (Buck of Yacker's Son): Artax Aramis Orleansnow - mladých V1 CAJC BOB

GRATULUJEME !!!

08.11.   Gratulujeme Ozzymu (Excalibur Xaver Vidnavská záře) k výstavnímu úspěchu - výborný 3 - a společně s jeho páníčky se těšíme na Ozzyho štěňátka !!! Congratulations for Ozzy´s show result !!! We look forward to see Ozzy´s puppies !!!

08.11.    Překvapený Samko (Dave of Angie Vidnavská záře), ta pusinka ale musela mlasknout !

Dobré ráno teta RENČA, to som ja Samko. Musím Vám napísať ako som sa prekvapil. keď som bol včera cez obed vonku a zbadal som niečo biele na tráve. Veď ráno to tu nebolo! No veď ja už vieeeeeeem - to je sneh! No ale bol som z toho taký prekvapený, že som to musel ihneď skontrolovať z páničkovej pracovne a ešte raz z Paľkovej izbičky. Neverili by ste aký som bol z toho rád. To môžem smelo behať po celej záhrade a nebudem si musieť vo vani umývať labky.  Možno som sa trošku viac jašil, takže ma musela panička krotiť, no ale aby sa nehnevala, venoval som jej tááááááákuto pusu.

07.11.   O víkendu jsme se zúčastnili super akce Samojed klubu Slovensko. Moc děkujeme páníčkům Tiny, Dorinky a Semiho, že se za námi přijeli podívat a úspěšně reprezentovali naši chovatelskou stanici !!! Vzniklo nové přátelství, nebo že by láska?, mezi Semim a Dorinkou. Ani Nikolásek nezahálel a pro naši chovatelskou stanici získal spoustu krásných ocenění. Gratulujeme všem a děkujeme !!!

  Speciální výstava Samojed klubu Slovensko 3.11.2007 - rozhodčí Marie Marušková, CZ

Ester O'Shakira Vidnavská záře - otevřená V2 res.CAC (2/2)

Barbra O'Yacker Vidnavská záře "Tina"- šampionů V2 res.CAC (2/2)

Doreen of Angie Vidnavská záře "Dorinka"  - mezitřída V2 res. CAC (3/3)

Efram O'Xaver Vidnavská záře "Semi"- mezitřída V2  (2/2)

Dcerka po Tině (Tina's daughter) - Amy Biela radosť - mezitřída V1 CAC (3/3)

...a ve finále jsme získali titul BIS chovatelská stanice, a to za účasti Beauty, Esterky, Tiny, Dorinky a Semiho !!

GRATULUJEME A DĚKUJEME !!!

MVP Nitra 3.-4.11.207 - rozhodčí Milan Bíroš, SK

Ester O'Shakira Vidnavská záře - mezitřída V1 CAC res.CACIB (4/4)

Barbra O'Yacker Vidnavská záře "Tina"- šampionů V1 CAC CACIB (3/3)

Efram O'Xaver Vidnavská záře "Semi"- mezitřída V2 res. CAC (2/2)

Dcerka po Tině (Tina's daughter) - Amy Biela radosť - mezitřída V2 res. CAC (4/4)

GRATULUJEME !!!

20.10.   Obrovské gratulace posíláme "naší" Enngince (Enngi O'Shakira Vidnavská záře) a její paničce Radce, která dneska úspěšně složila Zkoušku z poslušnosti. A troufáme si tvrdit, že Ennginka je JEDINÝ samojed u nás, možná i v Evropě, která se touto zkouškou může pochlubit. A pak že samojed neumí poslouchat! Je pravda, jak tvrdí panička Radka, že Ennginka na svou samojedí povahu rozhodně nezapomíná, a občas se prostě rozhodne vyřídit si nejdříve své záležitosti a pak teprve uposlechnout povel paničky. Ale i přes svou správnou samojedí povahu se Ennginka jako samojed rozhodně mezi pejsky služebních plemen neztratila a ukázala jim, že když se jí bude chtít, klidně je všechny strčí do kapsy. A to už má Ennginka za sebou úspěšně kurs agility! Moc a moc blahopřejeme a přejeme hodně dalších velkých úspěchů na cvičišti !!! Zde můžete juknout ... Aport a cvik Odložení (Click here) ... chůze u nohy a obraty (Click here)... Gratulujeme !!!

Enngi has successfuly passed Obedience tests! Who says Samoyeds cannot obey?

16.10.   Oslava narozenin "naší" Arabelly (Alba Arabella Vidnavská záře): Jako každá dáma si samozřejmě Arabellka potrpí na květiny, pak přišel sladký samojedí polibek a krásný dort s 5 svíčkami, který pro Arabellku upekla panička Ramona. Pořádný nádech, svíčky zhasly a může se servírovat. To je dobrota ! Congratulations Arabella !!!

16.10.  Dnes oslaví 5. narozeniny naše první štěňátka - vrh "A". Přejeme jim hodně zdraví, lásky, štěstí, hodně radosti a zábavy ve svých rodinkách, prostě všechno, co samojeda činí šťastným !!! Ze srdce blahopřejeme !!! Congratulations on birthday Litter "A" !!!

15.10.   A takhle dovádí Samko (Dave of Angie Vidnavská záře) se svým páníčkem. ... páníček se vzdává a schovává se ... Samko běhá a hledá páníčka ... třeba se schoval pod listí ... aaaaa už ho mám a šup mu na záda ...Po vydatném tréninku zápasnických chvatů Samko pěkně odpočívá, jak napsala jeho panička "všetkých okolo ignoruje, hrá mŕtveho brouka".

12.10.   Také děkuji Enngince (Enngi O'Shakira Vidnavská záře) a jejím velmi hodným páníčkům za krásné blahopřání! Enngince budeme všichni držet palečky, aby zkoušky bez problémů zvládla, což ona zvládne, protože je hodně a hodně šikovná !!!

Dobrý den paní Renato, mám před sebou kalendář a ten mi napověděl, že máte zítra jmeniny tak Vám chceme všichni a samozřejmě Ennginka popřát všechno nejlepší, hodně štěstíčka a zdravíčka a ať se Vám daří  v chovu samojedů. Já jen lituji, že nebydlíme na chalupě , určitě bychom nezůstali u jednoho samíka. Enngi je moc šikovná, 20.10 máme ty zkoušky,Enngi je v poho, ale  já mám z toho nervičky, Enngi všichni moc chválí jaké dělá pokroky, dokonce chodíme bez vodítka, ale já si s ní troufnu jen na cvičáku, protože je to malej dáblík, odložení máme na jedničku s hvězdičkou, vydrží pěkně ležet, ale po chvilce začne mě volat takovým zvláštním způsobem, ani to nejde popsat, co to je. Jestli se podaří manželovi natočit ve středu trénink, tak Vám to určitě pošlu abyste to viděla jak je ta moje šikulka šikovná, ale nevím jestli to půjde, protože jak uvidí, že je tam manžel, tak bude dělat hlouposti a bude na sebe upozorňovat.

12.10.   Dneska mi přišel krásný pozdrav a blahopřání od Samka (Dave of Angie Vidnavská záře) a jeho velmi milé rodinky. Srdečně děkuji !!!

Milá pani Renáta, ak nás kalendár neklame, tak zajtra by ste mali oslavovať svoje milé meninky. Preto by sme sa chceli aj mi pridať k radu gratulantov a popriať Vám všetko len to najlepšie, veľa zdravia, spokojnosti a  rodinnej pohody. Prajeme Vám, aby sa krásna rodinka SAMOJEDOV len rozrastala a aby ste videli, že psíkovia nových majiteľov sú spokojní, šťastní, rastú do krásy a sily. A ešte, myslím najmilšie prianie Vás čaká v prílohe. rodinka Baďurová

 

12.10.   Ozzy má negativní vyšetření očí! Gratulujeme! Ozzy's eyes are clear, Carina and Ozzy congratulations !!! Ozzy si už našel také nevěstu, jmenuje se Fame (Vedjatorpet`s Fames by Night) a přibližně za 2 měsíce se budeme těšit na Ozzyho štěňátka v chovatelské stanici Vedjatropet (Vedjatorpet's kennel) - Fame's and Ozzy's Puppies - expected december 2007

FAME + OZZY =

10.10.   Gratulujeme Romanovi a Casínkovi !!! Spolu získali 3. místo v dogtrekkingovém závodu poloviční délky (cca 50 kilometrů) Witko Sapa Ha Cross v kategorii DT1 (do 40 let) Gratulujeme !!!

05.10.   Dozvěděli jsme se další úžasnou zprávu !!! Ozzy (Excalibur Xaver Vidnavská záře) má také DKK 0/0 (HD A) !!! Gratulujeme !!! Carina and Ozzy congratulations !!!

01.10.   Úžasná zpráva !!! Semi (Efram O'Xaver Vidnavská záře) má vyhodnocení DKK 0/0, tedy HD A !!! SUPER !!! GRATULUJEME !!!

Speciální výstava samojed- Praha Uhříněves 30.09.2007 - rozhodčí Petr Broukal, CZ

Ester - mladých V1 CAJC Vítěz Speciální výstavy mladých (5/4)

Xaver - vítězů V1 CAC (2/2)

Casanova Vidnavská záře - otevřená V1 CAC (2/2)

Syn po Bakýskovi (Buck of Yacker's Puppy): Artax Aramis Orleansnow - mladých V1 (1/1)

Xaverova dcera (Xaver's daughter): Babeta z Bojkovského podhájí - otevřená V1 CAC (3/3)

24.09.   Přišel nám pozdrav od DeeJaye, také moc všechny zdravíme !!!

24.09.   SUPER !!! V canicrossu na Samojedím táboře v Roudné se na prvních 4 místech umístily děti od Xavera !!! Na 1. místě Crazy, druhý byl Casínek, třetí Teddy a 4.místo získala Ennginka !!!

Všem moc blahopřejeme !!!

24.09.   Samojedího táboru v Roudné se účastnil i Teddy (Cayl Vidnavská záře) a jeho rodinka. S paničkou Míšou získal 3. místo v Canicrossu, 6. místo v Jízdě na koloběžce a 7. místo v Agility, a s Jindrou získali 3. místo v Canicrossu A samozřejmě nechyběl ani Casínek (Casanova Vidnavská záře) s Danečkem a svými páníky, který získal 2. místo v Canicrossu a 4. místo v Agility.

Gratulujeme a moc děkujeme !!!

24.09.   Krásné počasí využívají ke koupání Coda Vidnavská záře Pašovické sluníčko a El Fido O'Xaver Vidnavská záře Pašovický mazlík. Nejdřív si trošku rozplavou ve stylu "pejska", poté si hodí závody a nakonec jsou prozkoumat okolí, kde se v nich probouzí lovecká vášeň a oni se vydávají na velký lov myšiček.

  

21.09.   Bohužel ve středu 19.09. opustila náš svět a přes Duhový most se vydala do Psího ráje Carmen Vidnavská záře. Neopustila ale naše srdce ...

21.09.   Táboru se také zúčastnil Crazy (Crazy Love Naděje snů), syn našeho Xavinka. Ve čtyřech disciplínách -canicross, agility, koloběžka a soutěž o přežití na Aljašce -  získal první, 2x druhé a třetí místo. Jinak Crazy je poslušný, vychovaný, prostě typický samojed milující všechny lidi a pejsky. Úryvky z dopisu jeho páníčka: Crazy je milý, přátelský mazlík. Zbožňuje všechny lidi a všechny pejsky (pokud ho nezklamou). Ale miluje i ostatní zvířátka, zvlášť ta, která se dají lovit - myši, ptáky, zajíce, koroptve, srnky apod. Mazanej je jako liška, až to někdy hraničí s vyčůraností. Když např. honí zajíce, tak po čase, když už nemůže (ale přeci se neshodí a nevzdá to jen tak), začne se nenápadně ohlížet, jestli ho třeba nevolám. Když zjistí, že ne, tak ještě chvilku poklusává a čeká na zavolání. Chvilku ho nechám trápit a pak ho tedy vysvobodím a zavolám. To však neznamená, že se hned otočí a valí zpátky. Ještě chvilku se tváří jako že si to musí rozmyslet a pak mi tedy udělá laskavost a vrátí se pro pomazlení. Instinkty lovce však v sobě má dobře zakódované. Když honí v lese větší zvěř, nažene ji vždy k vůdci smečky, aby ji zakousl. Musím se přiznat, že jsem jej zatím vždy totálně zklamal :-) ...je to celkem hodný a slušně vychovaný pejsek, který se většinou snaží nám dělat radost....je i celkem chápavý. Když jsme mu na táboře poprvé v životě ukázali překážky na agility, moc jsme nevěřili, že bude třeba běhat tunelem, když může jít kolem, nebo proč by měl běhat po prkně, když vedle je to pohodlnější apod. Fakt je ale, že když zjistil, že nám tím udělá radost, tak běhal tunelem a po prkně jako ďas a krásně skákal přes překážky.

DĚKUJEME A GRATULUJEME !!!

16.09.   Jsme moc pyšní na "naši" Enngi (Enngi O'Shakira Vidnavská záře), která na Samojedím táboře v Soběslavi získala se svým páníčkem 1.místo v Agility !!! Moc děkujeme paničce Enngi, paní Radce, která Enngi velmi poctivě, pravidelně, velmi velmi vytrvale, zodpovědně a hlavně neúnavně na agility připravuje. Se svou paničkou Radkou získala Enngi 6.místo, a to jako jediná ze zúčastněných zvládla trať bez vodítka! Enngi je zatím jediná z "našich" štěňátek, která se agility věnuje pravidelně a úspěšně zvládá i náročné zkoušky.

Gratulujeme a moc děkujeme !!!

NVP Brno 8.-9.09.2007 - rozhodčí Marie Kůrová, CZ

Štěňátka po Bakýskovi (Buck of Yacker's Puppies)

Aschley Aliss Orleansnow - mladých V 1 CAJC (1/1)

Artax Aramis Orleansnow - mladých V 1 CAJC (2/2)

GRATULUJEME !!!!!!!!!!!!!!!

MVP Mladá Boleslav 1.-2.09.2007 - rozhodčí Hana Blatoňová, CZ

Casanova Vidnavská záře - otevřená VD 2 (2/2)

Štěňátka po Bakýskovi (Buck of Yacker's Puppies)

Aschley Aliss Orleansnow - mladých V 2 (3/3)

Artax Aramis Orleansnow - mladých V 2 (2/2)

GRATULUJEME !!!!!!!!!!!!!!!

01.09.   Velký úspěch získal Ozzy (Excalibur Xaver Vidnavská záře), na výstavě ve Švédsku získal titul BOB a II.BIG !

Carině a Ozzymu GRATULUJEME !!! Congratulations Carina and Ozzy !!!

28.08.   Krásné fotky z určitě krásné dovolené nám poslal Teddy (Cayl Vidnavská záře). A jak probíhá takový den na dovolené? Ráno se začíná vydatnou snídaní, samozřejmě jako každý člen rodiny i Teddy má své místo u stolu. Potom se jelo na projížďku s páníčkou.  Následná projížďka s páníčkem dopadla poněkud hůře, Teddy musel doplavat po svých. Ale co, ráno je třeba pořádně se umýt, takže ranní hygienu spojil s ranní rozcvičkou v plaveckém stylu zn. Pejsek. Jelikož se Teddy cítil unaven a na jeho oblíbeném houpacím lehátku se rozvalovala Míša, nezbývalo než ji vyšoupnout, pěkně vyvalit své čtyřnohé tělo a schrupnout si. Pak následovala denní túra, která byla přeci jen pro Teddyho jednodušší,  čtyři nožky jsou čtyři nožky, takže občas získal náskok a musel na svou rodinku koukat shora a pobízet ji. Někdy to čekání trvalo poněkud déle, tak co by si trošku neprotáhnul záda a opět si neschrupnul. A jako poslední - fotografie celé rodinné smečky.

24.08.   A takhle dovádí Semi se svou přítelkyní Wendy a jejich paničkou Magdalénkou. No občas má Wendy, jako správná ženská, navrch a Semi skončí na lopatkách ...

24.08.  Coda a Fidík přistiženi při ranní hygieně: "Vzájemně nám to jde lépe."

11.08.   Máme radostnou zprávičku, obě naše holky Angie i Beauty jsou nakryté, a teď budeme asi měsíc čekat na sono vyšetření. Přijímáme záznamy na štěňátka, kontakt. Další informace o rodičích naleznete zde.

06.08.    Hurá !!! Ester O'Shakira Vidnavská záře DKK 0/0 (HD A) !!!

Na počest naší Esterky uspořádal Nikolásek malou oslavu. Pěkně Esterku nazdobil krásnými mašličkami, a jelikož se tam nachomýtla i Beautynka, ani ta neunikla Nikoláskovu uměleckému nadání. Zatímco Beautynka pěkně pózovala pro fotografa, Esterka si s Nikoláskem užívali odpolední pauzu.

 

 

 

05.08.   Krásný pozdrav a krásné fotky nám poslala Ennginka, která si užívala se svou rodinkou dovolené. Ennginka je opravdu velmi šikovná, během dovolené se stihla zúčastnit výstavy, kde dostala známku Výborná 2, navštívila "naše" skoro pětileté štěňátko Abika (Abrahám Vidnavská záře), stihla nejrůznější túry a výstupy na skály, no bez problému zvládla i kursy plavání.

Z dopisu paní Hoňkové:  Dobrý den, posílám Vám fotky z návštěvy u Beránkových, jsou to moc příjemní lidé, já si myslím kdo má doma samojeda tak to jsou většinou příjemní lidi.Abinek je moc krásný samojedí kluk, k Enngince se moc měl a ona ho taky brala.Pěkně si spolu vyhrály, ale ke konci už Abinek nemohl a Enngi by ho klidně utahala, má hodně energie.Je pravda, že Enngi je ještě mladá dáma a Abinek už postarší pán, ale byli to opravdoví kámoši, je jen škoda, že bydlí tak daleko určitě by si s Ennginkou spolu pěkně hráli častěji.Enngi prozkoumala důkladně Abiho zahradu a dokonce začala přenášet klacíky jinde, zašla si i na jablka. Pak jsme se byli podívat k babičce a k dědovi od paní Beránkové a tam chtěla Enngi dokonce mladý stromeček ukousnout a když jí to nešlo tak aspoň posbírala napadané švestky. Enngi se chová všude jako doma.Musíme ji trochu převychovat, ale ona se jen tak nedá je to prostě samojed se vším všudy.

 

NVP Mladá Boleslav 21.-22.07.2007 - rozhodčí Pawel Szemraj, Polsko PL

Enngi O'Shakira Vidnavská záře - mladých V2 (2/2)

Casanova Vidnavská záře - otevřená V1 CAC (3/3)

Štěňátka po Bakýskovi (Buck of Yacker's Puppies) - very promising 1

Avril Alba Orleansnow - dorost VN 1 (1/1)

Artax Aramis Orleansnow - dorost VN 1 (1/1)

GRATULUJEME !!!!!!!!!!!!!!!

20.07.   Codík a Fidík se fakt nezastaví, vždyť denně opravovat ty výkopy, které páníček pravidelně zasypává, není jen tak. Ale odpolední siestu si neodpustí. Žůžo je i koupání na přehradě, zvlášť pak v těchto tropických vedrech. A večerní grilování? To bylo na počest Fidíka, který slavil své první narozeniny. Od svých páníčků dostal věnec buřtů, které mu Codík jako správný starší brácha zbaštil a tvarohovo-piškotovo-ovocný dort. Byl z té oslavy tak unavený, že nakonec u grilování usnul. Hlídání páníčka, aby náhodou neuždiboval, dobře mazal a nepřipálil ty výborně vypadající steaky, převzal, opět jako správný starší brácha, Codík.

9.07.   A Bobinka (Bisquit Yacker Vidnavská záře) se také na své zahradě pěkně činí. "Je třeba to tam pořádně prozkoumat, i když je bláto..."

4.07.   Zdravíme srdečně všechny "naše" dětičky z "Éčka", přejeme jim všechno nejlepší ke dnešním narozeninám, hodně zdraví a lásky, hodně dobrot a hraček a spoustu veselých zážitků se svými rodinami !!!

MVP 23.-24.06.2007, Brno  - rozhodčí Petr Broukal, CZ

Beauty - šampionů V1 CAC CACIB BOB (1/1)

Ester - mladých V1 CAJC (1/1)

Syn od Xavera (Xaver's Son) - Bengii z Bojkovského podhájí - otevřená V 1  CAC CACIB (2/2)

Bengii splnil podmínky a získal titul ČESKÝ ŠAMPION !!! (Bengii is New CHAMPION OF CZECH REPUBLIK)

GRATULUJEME !!!

17.06. Na světě jsou další krásné www stránky, může se s nimi pochlubit Enngi O'Shakira Vidnavská záře a juknout na ně můžete zde. (Enngi O'Shakira's  www page - click here).

12.06. Naše Esterka na Evropské výstavě v Zagrebu v Chorvatsku získala v konkurenci 11 fenek známku Velmi dobrou. Bohužel se nemohla zúčastnit výstavy v "plné polní", jelikož si zapomněla doma v igelitce kožíšek. Ale i přes své vylínání se Esterka velmi pěkně předváděla a prezentovala. Jsme na ni moc pyšní.

23.5. Jak správně má agility probíhat nám zaslali páníčci Enngi :-) Klikni (Click here - Enngi's Agility)

20.5. A takhle dvounozí členové "Vidnavské záře" hájili naše barvy v agility a na maškarním plese !!!

Agility for everyone (Nikolas, Laďa and Angie) + Costume party (Nikolas and Beauty)

MVP 19.-20.05.2007 Litoměřice - rozhodčí Spoustová Petra, CZ

Casanova Vidnavská záře - otevřená V 2 res. CAC

Colin Vidnavská záře - otevřená VD 3

GRATULUJEME !!!

16.5. Nové stránky má Alba Arabella Vidnavská záře z CHS Kenventaki v Lotyšsku: www.kenventaki.lv. Díky Ramono! Thanks Ramona!

Klubová výstava (Club Show) Samojed klubu Slovensko 13.05.2007, Skalica - rozhodčí Hazel Fitzgibbon, Velká Británie (GB)

Počet přihlášených 41, zúčastněných 34. (Numer of entries: 41, at present: 34)

Angie - šampionů V 1 CAC (3/2)

Beauty - otevřená V 2 res. CAC (6/5)

Ester - mladých V 1 CAJC, Klubový vítěz mladých (Club Junior Winner), BIS Junior (6/5)

Xaver - šampionů V 1 CAC, Klubový vítěz (Club Winner), BOS, res. BIS (3/3)

Barbra O'Yacker Vidnavská záře - otevřená V 3 (6/5)

Enngi O'Shakira Vidnavská záře - mladých V 4 (6/5), Nejkrásnější pohyb (Best movement)

Syn od Xavera (Xaver's Son) - Bengii z Bojkovského podhájí - otevřená V 1  CAC (6/6)

Dcerky po Bakýskovi (Buck of Yacker's daughters) - dorost (Puppy)

Aschley Aliss Orleansnow - VN 2 (3/3)

Avril Alba Orleansnow - VN 3 (3/3)

GRATULUJEME !!!!!!!!!!!!!!

13.5.   POZOR !!! Syn Bakýska (Buck of Yacker's son) Artax Aramis Orleansnow "Baron" získal na Klubové výstavě Klubu severských psů 12.05.2007 v Rožnově p.R. titul BIS Puppy !!!

Gratulujeme !!!!!!!!!!!!

30.04. Takhle svižně si to na výstavu mašíruje Casínek, i se svou výbavou. "Když moje panička se s tím kočárkem tak loudá ..." Klikni

Casinek hurries to Show like this. "My master goes soooo slowly..."(Click here)

MVP Opole 28.-29.04.2007, Polsko PL - rozhodčí Hana Blatoňová, CZ

Přihlášených i zúčastněných 11.

Beauty - šampionů V 1 CAC CACIB BOB (1/1)

Xaver - šampionů V 1 CAC CACIB (1/1)

MVP  Praha 28.-29.04.2007- rozhodčí Antonio di Lorenzo, Itálie

Casanova Vidnavská záře - otevřená VD (9/7)

Colin Vidnavská záře - otevřená V 3 (9/7)

Xaverova dcera (Xaver's daughter) - Cira Naděje snů - mezitřída V 2 res. CAC (2/2)

GRATULUJEME !!!

MVP  21.-22.04.2007, České Budějovice - rozhodčí Ing. Leoš Jančík, CZ

Příhlášených 17, zúčastněných 15.

Casanova Vidnavská záře - otevřená V 3 (6/6)

Colin Vidnavská záře - otevřená V 4 (6/6)

Syn od Xavera (Xaver's Son) - Bengii z Bojkovského podhájí - otevřená V 2 res. CAC (6/6)

Gratulujeme !!!

Národní výstava 14.-15.04.2007, Ostrava - rozhodčí Vladimír Piskay, SK

Přihlášených 11 samojedů, zúčastněných 10.

Beauty - V 1 CAC Národní vítěz  (1/1)

Xaver - V 3 (3/3)

Enngi O'Shakira Vidnavská záře - V 3 (3/3)

Syn od Tinušky (Tina's Son) - Alan Biela radosť - V 1 CAJC

Syn Xavera (Xaver's Son) Bengii z Bojkovského podhájí - V 1 CAC

Všem blahopřejeme, zvlášť Enngi a Samovi (Alan) za jejich výstavní premiéru !!!

A všem nám přijel držet palečky Aronek (bratr Alana) se svými paničkami.

16.4.   Na krásná štěňátka "naší" Arabelly se můžete podívat na těchto odkazech:

Arabella's puppies - Kennel Kenventaki, Latvia (Click here)

http://foto.inbox.lv/kenventaki/14-o3-2007-mafija  (heslo-password: mafija)

http://foto.inbox.lv/kenventaki/16-04-2007

Děkujeme Ramoně za péči o Arabellu a její děti ! Thanks Ramona !!!

Klubová výstava Samojed Klubu 7.4.2007, Mladá Boleslav - rozhodčí Olga Dolejšová, CZ

Přihlášených 31 samojedů, zúčastněných 30.

Beauty - vítězů V1 CAC Klubový vítěz BOB (1/1)

Ester - mladých V1 CAJC Klubový vítěz mladých (5/4)

Angie - otevřená V3 (6/6)

Xaver - vítězů V1 CAC Klubový vítěz (2/2)

Casanova Vidnavská záře - mezitřída V1 CAC (5/5)

Vidnavská záře - BIS chovatelská skupina

Také dcerušky našeho Xavera si vedly velmi dobře:

Cira Naděje snů - mezitřída V 1 CAC (4/4)

Babeta z Bojkovského podhájí - mezitřída V 2 res. CAC (4/4)

GRATULUJEME !!!

11.4.   V sobotu slavila 1 rok naše samojedí kamarádka Zara Henčelová ze Slovenska a takhle si pochutnávala na hostině, kterou pro ni připravila její rodinka.

30.3.   Dnes k nám přilétl pozdrav od Samka ze zahraničí ! I on si skvěle užíval svou první narozeninovou oslavu a pochutnával si na krásném a velmi chutném dortu !!!

„Takúto tortičku som dostal. No teda nemala byť tam byť sviečka? Pre tento raz im to prepáčim. Najskôr som dostal predkrm. Potom som sa do nej pustil. Ešte som si odložil aj na druhý večer. Uf, ale som si pomaškrtil, nevládzem sa hýbať. Asi si zdriemnem. Že by som dostal niečo aj od Aďky? Mal so aj takých gratulantov, ktorí mi kradli hračky.No, no, no, Paľko. Ešte raz mi to zoberieš a uvidíš ako sa nahnevám!“

25.03.   Pro koho je tenhle dortík? Pro Aronka, syna "naší" Tinušky, který oslavil 1 rok. Blahopřejeme ! A od svých paniček jich hned dostal rovných 6 :-))) !!! Nejdřív koukal, copak mu to nesou za dobroty, pak se pustil do bašty. A po vynikající oslavě si ještě zbytky vánočního stromku pořádně vyčistil zoubky :-)

22.03.   A takhle si pochrupkují štěňátka od Arabelly u jejich paničky Ramony v Lotyšsku.

21.03.   Chtěli bychom se s Vámi podělit o dopísek, který jsme dostali od "našeho" Codíka. Asi bychom ho nazvali "Jak jsem byl na výletě". Ne, že bychom někomu přáli něco zlého, ale jsme docela rádi, že naše Beauty není jediný likvidátor slepičího plemene.

21.03 Všechno nejlepší k narozeninám přejeme všem slečnám i pánům z "Déčka" !!! Hodně zdraví a lásky, spoustu pamlsků, dobrot, hraček a samozřejmě pěkně vychované páníčky !!!

MVP Nitra 17.-18.03.2007 - rozhodčí Libuše Ubrová, CZ

Efram O'Xaver Vidnavská záře - dorost VN (1)

Barbra O'Yacker Vidnavská záře "Tina" - otevřená V 2 res. CAC res. CACIB (4)

Amy Biela radosť (dcera Tiny) - mladých V 1 CAJC BOB (3)

GRATULUJEME !!!

17.03.   Super zpráva !!! Arabelle se v Lotyšsku narodila 14.03. krásná štěňátka !!! Hodně zdraví, lásky a štěstí !!! Děkujeme Ramoně za její lásku a péči o Arabellu !!! DÍKY, RAMONO !!!

15.03.   A máme úžasnou novinku, Casínek byl na vyšetření DKK a výsledek 0/0, tedy HD A !!! SUPER !!! GRATULUJEME !!!

14.03.   Ještě jednou přejeme všem klukům a slečnám z "Céčka" všechno nejlepší k jejich narozeninám, hodně zdraví, lásky, dobrot, hraček prostě všeho, co si jen samojed může přát. A takhle vypadá oslava narozenin u Codynka a jeho kamaráda, který mu u všeho asistuje, Fidíka. Musíme říct, že jejich panička je opravdu vynikající kuchařka, nádherný dortík !!! A je vidět, že klukům opravdu chutná !!!

Musíme se pochválit, jak šikovnou máme jednu ze samojedích slečen Enngi, která od svého útlého věku poctivě sportuje a trénuje.  Zde uvidíte (klikněte), jak Ennginka skvěle zvládá agility. Ennginka je samojed se vším všudy, je hravá, veselá, temperamentní, učenlivá, chytrá. I přivolání si Ennginka vykládá správně, po samojedím.

MVP Brno 10.-11.02.2007 - rozhodčí Adolf Ringer, A

Beauty - šampionů V 1 CAC CACIB

Ester - dorost VN 1

Cayl Vidnavská záře - mezitřída VD 3

Colin Vidnavská záře - mezitřída V 2

MVP Trenčín 27.-28.01.2007 - rozhodčí Vladimír Piskay, CZ

Beauty - šampionů V 1 CAC CACIB

Ester - dorost VN 1

Barbra O'Yacker Vidnavská záře - V 1 CAC res. CACIB, splněny podmínky pro přiznání titulu Slovenský šampion krásy.

Na této výstavě jsme se setkali s našimi štěňátky Samkem (Dave of Angie Vidnavská záře) a Semim (Efram O'Xaver Vidnavská záře) a s jejich velmi milými páníčky. Fotky pejsků jsou na stránkách. Moc děkujeme, že jste se za námi přijeli podívat !!!!

Národní výstava psů Olomouc 12.-14.01.2007 - rozhodčí Ing. Leoš Jančík, CZ

Beauty - vítězů V 2 res. CAC

Cayl Vidnavská záře - mezitřída V 3

Jedinou knihu, která se věnuje plemeni samojed "Yoshi and us", si můžete objednat na těchto kontaktech.

Rádi Vás přivítáme v našem obchůdku s chovatelskými potřebami a krmivy. Pokud si k nám pojedete pro štěňátko a nebudete vědět jakou výbavičku mu pořídit, můžete nakoupit přímo u nás. Kromě jiných u nás koupíte i krmivo FirstMate, kterým krmíme naše hafíky. Také si zde můžete zakoupit knížku o samojedech Yoshi a my, kterou podle vlastních zkušeností napsala Ing. Jana Fulierová.

Rádi Vám poradíme ! Nabízíme suché krmivo i konzervy, pamlsky, misky, vodítka, obojky, kartáče, hračky, vitamíny a další.