Aktualizace 20.09.2007

  Máme radostnou novinku !!! Naše Angie bude mít štěňátka !!! Už se moc těšíme !!! Více informací - VRH "F". Štěňátka budou k odběru začátkem prosince. Bohužel Beauty pravděpodobně březí není, na ultrazvukovém vyšetření jsme štěňátka neviděli. Ještě budeme čekat na termín porodu. 

Štěňátka právě k odběru !!! Puppies available !!!!

Chovatelská stanice "Yoshi and us", volná poslední fenka a pejsek !!! Informace na www.samojed.sk, e-mail: yoshi@stonline.sk, tel: 00421337424852, mob. 00421902162224

!!! Kennel "Yoshi and us" 1 Show/Breeding Quality male and female available !!! More about puppies www.samojed.sk, e-mail: yoshi@stonline.sk, tel: 00421337424852, mob. 00421902162224

16.09.   Jsme moc pyšní na "naši" Enngi (Enngi O'Shakira Vidnavská záře), která na Samojedím táboře v Soběslavi získala se svým páníčkem 1.místo v Agility !!! Moc děkujeme paničce Enngi, paní Radce, která Enngi velmi poctivě, pravidelně, velmi velmi vytrvale, zodpovědně a hlavně neúnavně na agility připravuje. Se svou paničkou Radkou získala Enngi 6.místo, a to jako jediná ze zúčastněných zvládla trať bez vodítka! Enngi je zatím jediná z "našich" štěňátek, která se agility věnuje pravidelně a úspěšně zvládá i náročné zkoušky.

Gratulujeme a moc děkujeme !!!

MVP Mladá Boleslav 1.-2.09.2007 - rozhodčí Hana Blatoňová, CZ

Casanova Vidnavská záře - otevřená VD 2 (2/2)

Štěňátka po Bakýskovi (Buck of Yacker's Puppies)

Aschley Aliss Orleansnow - mladých V 2 (3/3)

Artax Aramis Orleansnow - mladých V 1 (2/2)

GRATULUJEME !!!!!!!!!!!!!!!

01.09.   Velký úspěch získal Ozzy (Excalibur Xaver Vidnavská záře), na výstavě ve Švédsku získal titul BOB a II.BIG !

Carině a Ozzymu GRATULUJEME !!! Congratulations Carina and Ozzy !!!

28.08.   Krásné fotky z určitě krásné dovolené nám poslal Teddy (Cayl Vidnavská záře). A jak probíhá takový den na dovolené? Ráno se začíná vydatnou snídaní, samozřejmě jako každý člen rodiny i Teddy má své místo u stolu. Potom se jelo na projížďku s páníčkou.  Následná projížďka s páníčkem dopadla poněkud hůře, Teddy musel doplavat po svých. Ale co, ráno je třeba pořádně se umýt, takže ranní hygienu spojil s ranní rozcvičkou v plaveckém stylu zn. Pejsek. Jelikož se Teddy cítil unaven a na jeho oblíbeném houpacím lehátku se rozvalovala Míša, nezbývalo než ji vyšoupnout, pěkně vyvalit své čtyřnohé tělo a schrupnout si. Pak následovala denní túra, která byla přeci jen pro Teddyho jednodušší,  čtyři nožky jsou čtyři nožky, takže občas získal náskok a musel na svou rodinku koukat shora a pobízet ji. Někdy to čekání trvalo poněkud déle, tak co by si trošku neprotáhnul záda a opět si neschrupnul. A jako poslední - fotografie celé rodinné smečky.

24.08.   A takhle dovádí Semi se svou přítelkyní Wendy a jejich paničkou Magdalénkou. No občas má Wendy, jako správná ženská, navrch a Semi skončí na lopatkách ...

24.08.  Coda a Fidík přistiženi při ranní hygieně: "Vzájemně nám to jde lépe."

11.08.   Máme radostnou zprávičku, obě naše holky Angie i Beauty jsou nakryté, a teď budeme asi měsíc čekat na sono vyšetření. Přijímáme záznamy na štěňátka, kontakt. Další informace o rodičích naleznete zde.

06.08.    Hurá !!! Ester O'Shakira Vidnavská záře DKK 0/0 (HD A) !!!

Na počest naší Esterky uspořádal Nikolásek malou oslavu. Pěkně Esterku nazdobil krásnými mašličkami, a jelikož se tam nachomýtla i Beautynka, ani ta neunikla Nikoláskovu uměleckému nadání. Zatímco Beautynka pěkně pózovala pro fotografa, Esterka si s Nikoláskem užívali odpolední pauzu.

 

 

 

05.08.   Krásný pozdrav a krásné fotky nám poslala Ennginka, která si užívala se svou rodinkou dovolené. Ennginka je opravdu velmi šikovná, během dovolené se stihla zúčastnit výstavy, kde dostala známku Výborná 2, navštívila "naše" skoro pětileté štěňátko Abika (Abrahám Vidnavská záře), stihla nejrůznější túry a výstupy na skály, no bez problému zvládla i kursy plavání.

Z dopisu paní Hoňkové:  Dobrý den, posílám Vám fotky z návštěvy u Beránkových, jsou to moc příjemní lidé, já si myslím kdo má doma samojeda tak to jsou většinou příjemní lidi.Abinek je moc krásný samojedí kluk, k Enngince se moc měl a ona ho taky brala.Pěkně si spolu vyhrály, ale ke konci už Abinek nemohl a Enngi by ho klidně utahala, má hodně energie.Je pravda, že Enngi je ještě mladá dáma a Abinek už postarší pán, ale byli to opravdoví kámoši, je jen škoda, že bydlí tak daleko určitě by si s Ennginkou spolu pěkně hráli častěji.Enngi prozkoumala důkladně Abiho zahradu a dokonce začala přenášet klacíky jinde, zašla si i na jablka. Pak jsme se byli podívat k babičce a k dědovi od paní Beránkové a tam chtěla Enngi dokonce mladý stromeček ukousnout a když jí to nešlo tak aspoň posbírala napadané švestky. Enngi se chová všude jako doma.Musíme ji trochu převychovat, ale ona se jen tak nedá je to prostě samojed se vším všudy.

 

NVP Mladá Boleslav 21.-22.07.2007 - rozhodčí Pawel Szemraj, Polsko PL

Enngi O'Shakira Vidnavská záře - mladých V2 (2/2)

Casanova Vidnavská záře - otevřená V1 CAC (3/3)

Štěňátka po Bakýskovi (Buck of Yacker's Puppies) - very promising 1

Avril Alba Orleansnow - dorost VN 1 (1/1)

Artax Aramis Orleansnow - dorost VN 1 (1/1)

GRATULUJEME !!!!!!!!!!!!!!!

20.07.   Codík a Fidík se fakt nezastaví, vždyť denně opravovat ty výkopy, které páníček pravidelně zasypává, není jen tak. Ale odpolední siestu si neodpustí. Žůžo je i koupání na přehradě, zvlášť pak v těchto tropických vedrech. A večerní grilování? To bylo na počest Fidíka, který slavil své první narozeniny. Od svých páníčků dostal věnec buřtů, které mu Codík jako správný starší brácha zbaštil a tvarohovo-piškotovo-ovocný dort. Byl z té oslavy tak unavený, že nakonec u grilování usnul. Hlídání páníčka, aby náhodou neuždiboval, dobře mazal a nepřipálil ty výborně vypadající steaky, převzal, opět jako správný starší brácha, Codík.

9.07.   A Bobinka (Bisquit Yacker Vidnavská záře) se také na své zahradě pěkně činí. "Je třeba to tam pořádně prozkoumat, i když je bláto..."

4.07.   Zdravíme srdečně všechny "naše" dětičky z "Éčka", přejeme jim všechno nejlepší ke dnešním narozeninám, hodně zdraví a lásky, hodně dobrot a hraček a spoustu veselých zážitků se svými rodinami !!!

MVP 23.-24.06.2007, Brno  - rozhodčí Petr Broukal, CZ

Beauty - šampionů V1 CAC CACIB BOB (1/1)

Ester - mladých V1 CAJC (1/1)

Syn od Xavera (Xaver's Son) - Bengii z Bojkovského podhájí - otevřená V 1  CAC CACIB (2/2)

Bengii splnil podmínky a získal titul ČESKÝ ŠAMPION !!! (Bengii is New CHAMPION OF CZECH REPUBLIK)

GRATULUJEME !!!

17.06. Na světě jsou další krásné www stránky, může se s nimi pochlubit Enngi O'Shakira Vidnavská záře a juknout na ně můžete zde. (Enngi O'Shakira's  www page - click here).

12.06. Naše Esterka na Evropské výstavě v Zagrebu v Chorvatsku získala v konkurenci 11 fenek známku Velmi dobrou. Bohužel se nemohla zúčastnit výstavy v "plné polní", jelikož si zapomněla doma v igelitce kožíšek. Ale i přes své vylínání se Esterka velmi pěkně předváděla a prezentovala. Jsme na ni moc pyšní.

23.5. Jak správně má agility probíhat nám zaslali páníčci Enngi :-) Klikni (Click here - Enngi's Agility)

20.5. A takhle dvounozí členové "Vidnavské záře" hájili naše barvy v agility a na maškarním plese !!!

Agility for everyone (Nikolas, Laďa and Angie) + Costume party (Nikolas and Beauty)

MVP 19.-20.05.2007 Litoměřice - rozhodčí Spoustová Petra, CZ

Casanova Vidnavská záře - otevřená V 2 res. CAC

Colin Vidnavská záře - otevřená VD 3

GRATULUJEME !!!

16.5. Nové stránky má Alba Arabella Vidnavská záře z CHS Kenventaki v Lotyšsku: www.kenventaki.lv. Díky Ramono! Thanks Ramona!

Klubová výstava (Club Show) Samojed klubu Slovensko 13.05.2007, Skalica - rozhodčí Hazel Fitzgibbon, Velká Británie (GB)

Počet přihlášených 41, zúčastněných 34. (Numer of entries: 41, at present: 34)

Angie - šampionů V 1 CAC (3/2)

Beauty - otevřená V 2 res. CAC (6/5)

Ester - mladých V 1 CAJC, Klubový vítěz mladých (Club Junior Winner), BIS Junior (6/5)

Xaver - šampionů V 1 CAC, Klubový vítěz (Club Winner), BOS, res. BIS (3/3)

Barbra O'Yacker Vidnavská záře - otevřená V 3 (6/5)

Enngi O'Shakira Vidnavská záře - mladých V 4 (6/5), Nejkrásnější pohyb (Best movement)

Syn od Xavera (Xaver's Son) - Bengii z Bojkovského podhájí - otevřená V 1  CAC (6/6)

Dcerky po Bakýskovi (Buck of Yacker's daughters) - dorost (Puppy)

Aschley Aliss Orleansnow - VN 2 (3/3)

Avril Alba Orleansnow - VN 3 (3/3)

GRATULUJEME !!!!!!!!!!!!!!

13.5.   POZOR !!! Syn Bakýska (Buck of Yacker's son) Artax Aramis Orleansnow "Baron" získal na Klubové výstavě Klubu severských psů 12.05.2007 v Rožnově p.R. titul BIS Puppy !!!

Gratulujeme !!!!!!!!!!!!

30.04. Takhle svižně si to na výstavu mašíruje Casínek, i se svou výbavou. "Když moj